Прес-релізи  
ПРЕС-РЕЛІЗИ
23.08.2006
Майлінукс: Перша національна захищена операційна система

На шляху до цивілізованого використання програмного забезпечення в державі необхідно, щоб будь-який програмний продукт задовольняв вимогам ліцензійної чистоти, відповідності міжнародним і вітчизняним стандартам, забезпечення інформаційної безпеки, а також ряду інших вимог.

Характерною рисою використання програмного забезпечення в нашій країні є нелегальне розповсюдження значної його частини в порушення міжнародного і вітчизняного законодавства. Причинами такого становища є перш за все висока вартість програмного забезпечення, а також відсутність діючого механізму юридичної відповідальності щодо піратства.

Одним із шляхів виходу з такої ситуації є використання операційних систем з відкритим вихідним кодом. Яскравим прикладом таких програмних продуктів є операційна система Linux.

Сьогодні Linux - сучасна, стійка і розвинута система, що майже миттєво вбирає в себе самі останні технологічні нововведення. Існує безліч застосувань, призначених як для домашнього використання, так і для повнофункціональних робочих станцій і серверів Internet.

В Україні розробкою національного дистрибутиву операційної системи Linux, що має назву myLinux, займається компанія МАЙЛІНУКС (www.mylinux.ua).

Одним із завдань компанії МАЙЛІНУКС є створення в Україні національної багатозадачної, багатокористувальницької операційної системи на базі відкритого програмного середовища.

Операційна система myLinux є вітчизняним програмним продуктом, що може максимально вдовольнити вимоги щодо надійності роботи, відповідності міжнародним відкритим та державним стандартам, підтримки української мови та безпеки інформації.

За поточний період до операційної системи myLinux виявили зацікавленість такі державні установи як Академія Наук України, Держстандарт України, Міністерство Освіти і Науки України, Служба Безпеки України, Міністерство оборони України.

У даний час завершено розробку комплексу засобів захисту інформації на базі ОС myLinux для застосування у складі комплексних систем захисту інформації в автоматизованих системах класу АС1 (http://mylinux.ua/mylinux-oko-about).

Комплекс засобів захисту інформації на базі операційної системи myLinux пройшов державну експертизу в ДСТСЗІ СБ України, з позитивним експертним висновком №83 від 25 липня 2006 року про відповідність вимогам нормативних документів системи технічного захисту інформації в Україні. Комплекс забезпечує профіль захищеності КД-2, КА-2, КО-1, КВ-1, ЦД-2, ЦА-2, ЦО-1, ДР-1, ДС-1, ДЗ‑2, ДВ-1, НР-2, НИ-3, НК-2, НО-2, НЦ-1, НТ-2 з рівнем довіри Г-3 відповідно до НД ТЗІ 2.5-004-99. Комплекс фактично являє собою повноцінну захищену ОС, яка має назву myLinux 3.1 ОКО.

Необхідність використання myLinux 3.1 ОКО викликана потребою у спеціалізованому операційному середовищі з підвищеними вимогами захисту як від локального злому автоматизованої системи зловмисником так і від спланованих шкідливих дій упроваджуваного зловмисного програмного коду.

Найближчою сферою застосування захищеної операційної системи myLinux 3.1 ОКО є:

  • підприємства і організації державного сектора, в діяльності яких передбачається використання спеціалізованого захищеного програмного середовища для обробки інформації з вищими грифами секретності в автоматизованих системах класу АС1, таких як АРМ для РСО;

  • підприємства і організації недержавного сектора, що мають потребу у використанні відключених від мережі АРМ з підвищеним захистом як від локального злому так і від можливого впровадження зловмисних програмних агентів.


У найближчій перспективі компанією МАЙЛІНУКС передбачається включення у захищеній операційній системі myLinux 3.1 ОКО служб мережної взаємодії за такими напрямками застосування:

  • захищені мережні АРМ в автоматизованих системах класів АС2 і АС3;

  • захищені мережні служби у складі захищених Інтернет-вузлів.


Слайди до прес-конференції
[ до списку прес-релізів ]
Авторське право © Компанія Майлінукс®, 2002-2024.
Всі назви та торгові марки зареєстровані та належать своїм законним власникам.

© Сайт розроблено у Cтудії "РОМАрт", 2004.
Сайт функціонує на myLinux 3.1 Server